ЦЕНТР НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ м.КИЄВА

 

 


Йога

 

Йога — це майстерність фізичного тіла для досягнення духовної досконалості.   На цих заняттях у вправах ми дотримуємося коректного підходу до хребта (КПХ) — методика виконання  асан йоги, направлена на збереження і зміцнення здоров'я хребта.

Суть методики можна виразити в трьох термінах:

- витягнення

- зміцнення

- розслаблення

Витягнення хребта відбувається за допомогою м'язів, розташованих довкола хребта.

Зміцненням є дія за допомогою асан на сегменти хребта, збільшення еластичності і гнучкості в здорових напрямах рухливості хребетних суглобів, зміцнення околопозвоночних м'язів. За рахунок цього покращується трофіка навколишніх тканин, включаючи в'язки, м'яза, а також міжхребетних дисків. Розслаблення засноване на спогляданні стану хребта під час практики асан і в період релаксації.

Спрямованість уваги і усвідомленість є ключовими чинниками успішної практики.

Як би красиво ми не виконували асану, яким би гнучким не було наше тіло, поки ми не досягли єдності тіла, дихання і розуму, ми не можемо говорити, що займаємося йогою.

Основа методики КПХ відрізняється від сучасного загальнопоширеного підходу до виконання асан (заснованого на деформації хребта).

Методика заснована на сучасних знаннях фізіології і анатомії, медицини, а також знаннях, отриманих з древніх текстів по Хатха йогі. При формуванні даного напряму були проведені дослідження впливу різних асан на хребет здорової людини. Також досліджувалися можливості відновлення хребта з патологіями за допомогою асан. У малих стадіях зсуву хребців можливі компенсаторні дії за допомогою асан (до 3 мм). 

Результати дослідження вже на початкових стадіях змусили принципово змінити загальнопоширений на даний момент збитковий підхід до практики асан.

З практик, які подаються в групах, принципово виключені ті асани, які можуть теоретично призвести до зсувів хребців або міжхребетних дисків (в основному скручування, глибокі прогини, деформації хребта — що завдають шкоди хребту). Тобто, була поставлена мета зробити практику такою, при якій людина прийшла в групу вже з патологіями в хребті, не посилить свій стан, а навпаки поліпшить його (принцип з медицини — «не нашкодь»), а здорова людина укріпить хребет — основу здоров'я.

Під час вдосконалення практики народилося золоте правило Коректного підходу до хребта в асанах — утримування хребта в природно рівному положенні.

 

Більш детально на сайті тренера http://razumnoetelo.net.ua/

 

ТРЕНЕР : Баталова Ольга Миколаївна моб.тел.066-716-10-89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


html counterсчетчик посетителей сайта