ЦЕНТР НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ м.КИЄВА

 

 










Плавання

Діти від 6 до 14 років

 

В нашому Центрі проходять заннятя з плавання для дітей віком від 6 до 14 років.

Плавання є життєво необхідним навиком. Адже той, хто не уміє плавати, піддає себе постійній небезпеці при зустрічі з водою. Міжнародна статистика останніх років показує, що в числі загиблих від нещасних випадків ті, що потонули складають значний відсоток. Найчастіше серед різноманіття видів спорту плавання є одним з найбільш доступних для дітей і підлітків. Тому навчання плаванню краще починати в дошкільному або молодшому шкільному віці. Проте якщо ваша дитина старше, це не означає, що час загублений, навчити плавати можна в будь-якому віці.

В процесі регулярних занять плаванням розвивається, зміцнюється і загартовується весь організм. Ні у одному іншому вигляді спорту так гармонійно не з'єднується корисне і приємне.

Вода володіє високою теплопровідністю і перебування в ній відмінно тренує механізми терморегуляції. Ті, хто систематично відвідує басейн, більш за стійку до простудних захворювань, не бояться протягів, різкої зміни погоди. Ще легко довести абсурдність побоювань риски. Заняття плаванням в басейні під керівництвом дослідних тренерів безпечні навіть для найменших дітей. А ось невміння плавати дійсно може коли-небудь обернутися лихом—оскільки через це відбувається нещасних випадків на воді. Вчитися плавати ніколи не пізно, а навик плавання зберігається на все життя. Краще, звичайно, починати з дитячих років. Систематичні тренування розвивають у хлопців рухливість в суглобах, витривалість, силу, прудкість, хорошу координацію рухів. Вправи, які юні плавці виконують на суші і у воді, укріплюють м'язи рук, ніг, тулуба, а це дуже поважно для формування правильної постави.

Особливу увагу тренери приділяють саме зміцненню м'язів тулуба, оскільки вони стабілізують тіло при плаванні, допомагають зберігати обтічне положення корпусу. Це, у свою чергу, розвиває «м'язовий корсет», який запобігає викривленням податливого хребта дитини. Симетричні рухи і горизонтальне положення, що розвантажує хребетний стовп від тиску на нього ваги тіла, роблять плавання прекрасною коригуючою вправою, що усуває порушення постави. Розповідаючи про достоїнства плавання, зазвичай випускають з уваги його роль в запобіганні плоскостопості.

Тим часом безперервна робота ніг в швидкому темпі, постійне подолання опору води прекрасно тренують в'язки гомілковостопного суглоба. Подібне тренування допомагає зміцненню дитячої стопи, а значить, запобігає її деформації і розвитку плоскостопості. Зазвичай у гарних плавців гомілковостопні суглоби дуже рухливі; плавець може відтягнути шкарпетку майже так само, як балерина. До речі, відома балерина Суламіфь Мессерер свого часу була чемпіонкою Москви по плаванню. А чудовий танцюрист Маріс Лієпа в юності вважався одним з кращих плавців Латвії. Починаючи виучувати новачків техніці спортивного плавання, тренер не втомлюється повторювати:«Видих буде швидким і глибоким; робіть видих в три рази довше за вдих». Дійсно, заняття плаванням, як жоден інший вигляд фізичних вправ, «налаштовують» дихання на правильний ритм. При плаванні кролем, брасом, батерфляєм вдих і видих утруднені. Тому м'язи беруть участь в процесі дихання, в результаті систематичних занять плаванням зміцнюються і розвиваються. Збільшується і екскурсія грудної клітки і життєва ємкість легенів, яка досягає 7 тисяч кубічних сантиметрів і більш. Вище життєва ємкість легенів лише у веслярів. Не менше сприятливий вплив плавання на серцево-судинну, нервову і інші системи організму. Горизонтальне положення тіла при плаванні створює полегшені умови для роботи серця.

Плавання забезпечує навантаження на всі групи м'язів, і дитя розвиває своє тіло, прикладаючи до цього мінімум зусиль.

Плавання корисне для дітей з різними захворюваннями, наприклад, з астмою і ожирінням.

В ході ряду досліджень був встановлений зв'язок між заняттями плаванням, і хорошою успішністю в школі.

Діти, які з раннього віку плавають, отримують хорошу фізичну підготовку, завдяки якій в майбутньому вони зможуть успішно займатися практично будь-яким виглядом спорту.

 

Тренери:

Мельник Наталія Анатоліївна 067-924-57-75

Коробчинська Тетяна Володимирівна 096-458-91-53

Личман Надія Борисівна 097-432-93-30

Стаднік Лариса Сергіївна 067-405-07-74

 

Графік роботи кожного тренера дивиться на сторінці розклад занять

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


html counterсчетчик посетителей сайта