ЦЕНТР НАВЧАННЯ ПЛАВАННЮ ДЕСНЯНСЬКОГО РАЙОНУ м.КИЄВА

 

 


Лікувальне плавання

 

• унікальним засобом лікувальної фізичної культури (ЛФК) і фізичної реабілітації людини в цілому;

• незамінним для людей, які мають істотні обмеження для занять руховою активністю на суші (варікозне розширення вен, остеохондроз, опущення внутрішніх органів, гіпертензія і багато інших);

• ефектівним засобом для зміцнення серцево-судинної системи і опорно-рухового апарату,

• активізації дихальної системи,

• поліпшення обміну речовин.

Основними показниками до проведення лікувального плавання є:

• пошкодження і захворювання нервової системи,

• травми і захворювання опорно-рухового апарату,

• стани після оперативних втручань,

• захворювання серцево-судинної системи,

• хвороби органів дихання, травлення, ендокринні захворювання,

• порушення обміну речовин,

• порушення обміну речовин,

• біль в суглобах, їх деформація, запальні зміни в суглобах, порушення рухливості суглобів, придбані в результаті травматичних, запальних, неврологічних поразок, залишкові явища після внутрішньосуставних переломів з місцевими трофічними розладами, хворобливою кістковою мозолью, тугоподвіжностью.

При показаннях до лікувального застосування фізичних вправ у воді питання вибору тієї або іншої методики і допустимого рівня навантаження вирішують індивідуально, з врахуванням характеру захворювання, віку хворого, його загального стану, рівня фізичної підготовленості, зокрема уміння триматися на воді. Проте якщо хворий не уміє плавати, це не є протипоказанням для призначення процедур в басейні.

Особливістю є одночасна дія на організм людини фізичних і хімічних властивостей води, а також активних (рідше пасивних) рухів, що виконуються в ній.

Найбільш ефективне лікувальне плавання використовується як засіб в комплексній фізичній реабілітації при порушеннях постави і сколіотичної хвороби I-II міри. За останні роки в Україні стан здоров'я дітей значно погіршав. Проблеми хребта на сьогоднішній день займають провідне місце і охоплюють 95% дітей у віці 10-15 років. Небезпечним періодом в перебігу сколіозу є періоди інтенсивного зростання дитини (6-8 років, 10-14 років) і період статевого дозрівання (дівчатка 10-13 років, хлопчики 11-14 років). Дівчатка більш схильні до сколіозу, ніж хлопчики.

Значне місце у фізичній реабілітації ськоліозов займає лікувальне плавання; його оздоровче, лікувальне і гігієнічне значення в житті дитяти важко переоцінити. Під час плавання забезпечується природне розвантаження хребта, а самовитяженіє під час ковзання доповнює розвантаження зон зростання. При виконанні гребкових рухів послідовно залучаються до роботи майже всі м'язові групи, зникає ассиметрічная робота міжхребцевих м'язів,відновлюються умови для нормального зростання тіл хребців. Одночасно зміцнюються м'язи живота, спини і кінцівок, удосконалюється координація рухів.

Встановлено, що у дітей, що займалися лікувальним плаванням, покращується функція зовнішнього дихання за рахунок приросту ЖЕЛ (в середньому на 350 см3, за даними спірометрії), збільшується екскурсія грудної клітки (в середньому на 2—3 см), у більшості дітей підвищуються динамометричні показники, що свідчить про вдосконалення рухових навиків, збільшуються зростання, вага, коло грудної клітки, зміцнюється м'язово-зв'язковий апарат. У цих сприятливих зрушеннях чималу роль відіграє лікувальне плавання.

Плавання особливе корисно дітям з масою тіла, що перевищує норму. Вода є хорошим провідником тепла, тому лише за 15 мін перебування у воді (при температурі 24°С) чоловік втрачає близько 100 ккал тепла. Іншими словами, для цих дітей, яким важко виконувати інтенсивну фізичну роботу, плавання є засобом підвищення інтенсивності процесів обміну речовин в організмі.

 

Тренер Мельник Наталія Анатоліївна  067-924-57-75

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


html counterсчетчик посетителей сайта